V ponedeljek, 3. 1. 2022, smo učenci 5. razredov odšli v zimsko šolo v naravi na Soriško planino. Bivali smo v hotelu Lajnar Po prihodu smo razpakirali svoje stvari. Nato nas je učiteljica razdelila v sobe. Po namestitvi v sobe smo imeli kosilo. Potem pa smo odšli na smučišče, kjer smo pokazali svoje znanje smučanja in učitelji so nas razdelili v skupine. Zvečer smo izdelali svoj grb sobe in ga predstavili sošolcem  V torek zjutraj smo odšli na zajtrk, ki je bil samopostrežni. Nato smo odšli na smučanje. Ker je deževalo, smo bili mokri in popoldne nismo smučali, ampak smo imeli druge aktivnosti. Imeli smo pouk, reševali učne liste in izdelali zgibanko o čustvih. V sredo je cel dan deževalo, zato nismo odšli na smučanje, ampak smo v skupnem prostoru imeli različne dejavnosti. Ogledali smo si risani film Vrvež v moji glavi, izvedli kviz in reševali učne liste. Zvečer je začelo snežiti in odšli smo na nočni pohod. V četrtek je bil zelo lep sončen dan, zato smo cel dan smučali. Zvečer smo imeli Soriška planina ima talent, kjer se je vsaka soba predstavila s svojim talentom. V petek zjutraj smo spakirali svoje stvari in odšli na smučanje. Ko smo se vrnili, smo imeli kosilo. V avtobus smo zložili svojo opremo in se odpeljali domov. Najbolj se nam je vtisnilo v spomin Soriška planina ima talent, razdelitev po sobah in smučanje.

Sara Mihalič, Ilona Čih Zupančič, Iza Markovič, 5. a