Z učenci prvih razredov smo 5. in 7. maja izvedli kulturni dan.  Obiskali smo Knjižnico Mirana Jarca v Dolenjskih Toplicah. Pričakala nas je knjižničarka gospa Zvonka in nas toplo pozdravila. Predstavila nam je različne knjige, ki so primerne za našo starost. S kamišibajem in medvedkom nam je zaigrala pravljico »Majhno težavico imam« je rekel medved. Z zanimanjem smo jo poslušali. Potem smo si lahko ogledali še knjige, ki nam jih je gospa Zvonka pripravila. Bile so zelo zanimive in poučne. Gospa Zvonka nas je na koncu povabila, da pridemo bolj pogosto v knjižnico skupaj s starši. Da ne bi pozabili, smo dobili še urnik delovnega časa knjižnice. Gospe Zvonki smo se zahvalili in se vrnili nazaj v šolo. V šoli so učenci povedali, da jim je bilo najbolj všeč, ker so lahko prelistali različne knjige in poslušali lepo predstavo.

Miroslava Hrovat, prof.