Ob 8.15 smo se zbrali pred šolo, kjer smo počakali na avtobus. Peljali smo se približno 3 ure. Ko smo prišli v dom Breženka, smo se razporedili v sobe, pospravili prtljago in odhiteli v jedilnico, kjer so nam pojasnili hišni red, ki se ga moramo v tem tednu držati. Ko smo končali, smo se pripravili na prvo kosilo. Za kosilo smo imeli makarone. Delo je potekalo v 8 skupinah. Po kosilu smo začeli s popoldanskimi dejavnostmi. Vsaka skupina je imela svojo dejavnost, ki  jo je izvajala približno 45 minut, nato so se skupine zamenjale. Prva skupina je igrala košarko in namizni tenis, medtem ko se je druga skupina ukvarjala z lokostrelstvom in naravoslovno nalogo. Pri lokostrelstvu smo se naučili, kako se uporablja lok in strelja z njim. Streljali smo v dve tarči. Po končnem, tretjem strelu, smo rezultat tudi zapisali na papir. Pri naravoslovni nalogi smo se učili o značilnostih različnih sredozemskih rastlin. Tako smo dobili učne liste in smo hodili okoli doma ter iskali rastline, značilne za te kraje. Ob obali, ko smo raziskovali rastje, smo videli družino z majhnimi otroki, ki se je kljub nizkim temperaturam kopala v morju. Naučili smo se, katere lastnosti ima olivno olje, za kaj ga uporabljamo in še marsikaj. Po končanih aktivnostih smo imeli priložnost poskusiti olive in sir, pridelan v bližnji okolici. Večer smo zaključili s sprehodom v Piran. Komaj čakamo, da vidimo, kaj nam bo prinesel jutrišnji dan.

Tim Kukman, 8. a

Kulturni dan Rastemo s knjigo

Obveščamo vas, da bodo imeli učenci 7. razreda v petek, 25. novembra 2022, kulturni dan z naslovom Rastemo s knjigo. V šoli bodo pojedli malico in z avtobusom ob 8.30 odšli v Novo mesto, kjer si bodo ogledali Knjižnico Mirana Jarca in prejeli darilno knjigo Boštjana Gorenca Reformarji v stripu, ki jo bomo vključili v program obveznega branja za 7. razred. Potem si bodo pod strokovnim vodstvom ogledali še kulturne znamenitosti Novega mesta. V primeru deževnega/sneženega vremena morajo imeti s seboj obvezno dežnike. Zbrali bodo tudi žige za sodelovanje pri Mega kvizu 2022/2023. V šolo se bodo vrnili ob 13. uri  na kosilo.