V četrtek, 10. 10. 2019, je v Velenju potekalo finale državnega prvenstva v atletiki za osnovne šole. Po dolgih letih se ga je udeležila tudi naša šola, in sicer dekliška ekipa. Na področnem prvenstvu smo bile druge, po številu točk pa smo bile tretja najboljša šola v državi. To je bilo dobro izhodišče za pomembno tekmo.

Vreme na dan tekmovanja ni obetalo dobrih rezultatov, saj je bilo mrzlo in deževno, a smo kljub temu dekleta dala vse od sebe, da bi ekipi prinesle čim več točk. Po dve dekleti sta tekmovali pri vsaki izmed disciplin – torej pri teku na 60, 300 in 1000 metrov, skoku v daljino in višino, metu krogle in vorteksa, tekmovali pa smo tudi v štafeti 4×100 metrov. Tekma je bila zelo napeta, saj smo si bile vse šole po točkah zelo blizu. Čeprav nismo imele visokih ciljev, smo dosegle neverjeten rezultat – drugo mesto v državi. Ko smo izvedele za naš uspeh, smo bile presenečene in zelo vesele ter ponosne. Pred šolo smo se vrnile z nasmehi na ustih, srebrnimi medaljami okrog vratu ter pokalom, ki nam je v velik ponos. Pia Fink, Lara in Nika Aščić, Petja Markovič, Lara Sajevec, Živa Fink, Špela Gril, Lana Furtula, Lara Klobučar, Neja Janežič, Lana in Ema Zamida, Ema Menger, Mija Muren, Marjeta Zupan, Lara Zupančič, Alja Turk, Kristi Ladiha, Tjaša-Ana Štrucelj, Teja Blatnik, Rebeka Černe, predvsem pa naša učitelja Igor Kovač in Gašper Štih, smo bili zelo zadovoljni z neverjetnim dosežkom.

Petja Markovič, 8. a