Skoči na glavno vsebino

Prvi teden v oktobru je vsako leto teden otroka in prvi oktobrski ponedeljek je svetovni dan otroka. Tudi v naši šoli in vrtcu je bilo kar nekaj prireditev in dejavnosti na to temo. Največ na našem območju pa jih je bilo seveda v sklopu Društva prijateljev mladine Mojca iz Novega mesta. Že v sredo so bile v Taboru Mojca v Dolenjskih Toplicah igre brez meja. V soboto, 6. 10, pa je bil veleizlet po Sloveniji, ki se ga je udeležilo več kot sto otrok iz sedemnajstih osnovnih šol iz osmih dolenjskih občin. Barve naše šole so zastopali naslednji učenci kot je razvidno tudi iz fotografije: Nuša Retel, Valentina Zamorano Matkovič, Edvin Murtič, Ajša Murtič in Ema Lovrin in učiteljica Marija Andrejčič. Ob osmi uri zjutraj smo se z dvema avtobusoma izpred Qulandije v Novem mestu odpeljali v Piran. Naša prva vmesna postaja je bilo počivališče Lom pri Postojni. Tam smo lahko pomalicali svojo malico. Pot smo nadaljevali v Piran. Z avtobusne postaje smo se najprej sprehodili do Taritinijevega spomenika v središču mesta. Giuseppe Tartini je bil največji italijanski glasbenik, ki je večino časa preživel v našem Piranu. Tu smo se poslikali, nato pa odšli v dom ZPMS na okusno in obilno kosilo. Po kosilu smo se vrnili v mesto in si v dveh skupinah ogledali akvarij. Potem smo imeli še urico prostega časa za samostojen sprehod po mestu in nakup spominkov. Popoldne je začelo močno deževati, zato smo se predčasno vrnili na avtobusa in se odpeljali domov. Najlepše se zahvaljujem DPM Mojci iz Novega mesta in  Zavarovalnici Sava, ki je omogočila toliko otrokom brezplačni izlet ter seveda predsednici DPM Mojca Marjeti Ferkolj Smolič za tako dobro izpeljane vse dejavnosti v Tednu otroka 2018.

 

                                                           Nuša Retel, 6. b in učiteljica Marija Andrejčič

Dostopnost