Skoči na glavno vsebino

Osmega maja, na rojstni dan ustanovitelja gibanja Henrija Dunata, praznujemo svetovni-mednarodni dan Rdečega križa in Rdečega polmeseca. S tem dnevom se prične tudi Teden rdečega križa. Rdeči križ Slovenije združuje  več kot 13 tisoč prostovoljk in prostovoljcev, ki vsak dan v svojem okolju delajo z ljudmi, v najhujših trenutkih njihovih življenj-revščini, nesrečah, krizah. Prostovoljci delajo po načelih Rdečega križa, poskrbijo, da so humanitarne akcije nevtralne, neodvisne, nepristranske, humane in da pomoč dobijo tisti, ki jo najbolj potrebujejo.V okviru Tedna Rdečega križa je potekala  na naši šoli in vrtcu Gumbek Košarica Rdečega križa. Člani krožka RK so po razredih, pred pisarno svetovalne delavke šole in vrtcu pripravili pobarvane in označene škatle za zbiranje artiklov. Pomagali so  pri informiranju o Košarici RK, pri pobiranju, sortiranju in popisu zbranih artiklov. Zbrali smo za 1.180,95 € artiklov. Pri finančnem vrednotenju zbranih artiklov, nam je pomagala  Damjana Fabijan (trgovina Sonček). Sortirane, finančno ovrednotene artikle Košarice RK smo predali KORK-u Dol. Toplice, ki bo poskrbel, da bodo artikle Košarice RK prejeli občani naše občine, ki to pomoč potrebujejo.  Hvala vsem, ki ste velikodušno darovali za  Košarico RK na šoli in v vrtcu. Učence 1.ab razreda sta obiskali aktivistki KORK Dolenjske Toplice, pridružili sta se jima učenki članici krožka RK naše šole Anja in Mija. Za uvod sta prebrali zgodbico Križem kapica.  Aktivistki sta  povedali, kaj in kako delata kot prostovoljki-aktivistki RK, učenki pa sta predstavili  delo  krožka RK. Prvošolci so dobili darila in nova spoznanja o prostovoljstvu in organizaciji RK. S krožkom RK, dvema ekipama prve pomoči in mentorjem prve pomoči učiteljem Dejanom Žnidaršičem smo se v petek, 10.5.2019, udeležili prireditve  Igre Rdečega križa-Prva pomoč rešuje življenja na OZRK Novo mesto. Učenci so preverjali in utrjevali znanje prve pomoči. Na prireditvi je članica krožka RK Anja Janežič prejela nagrado za dosežek na literarnem natečaju Prva pomoč rešuje življenja. Za   Srečanje starejših občanov KORK Dolenjske Toplice v petek, 10.5.2019, so člani krožka RK poskrbeli  za vaze in šopke za okrasitev miz v šolski jedilnici. S tremi glasbenimi nastopi, pa so učenci naše šole obogatili prireditev. HVALA, vsem za vse prispevke in dejanja, ki krepijo našo skupnost.

 

Jožica Erjavec, mentorica krožka RK OŠ Dol. Toplice

 

 

Dostopnost