Že lansko šolsko leto smo se pridružili projektu V jati z drugačnimi.  Lani smo prostovoljci odšli v VDC Novo mesto, to leto pa smo se odločili, da bomo poizkusili nekaj podobnega izvesti tudi mi. V četrtek, 17. 10. 2019, smo učenci OŠ Dolenjske Toplice, ki hodimo na interesno dejavnost Prostovoljci, gostili učence iz OŠ s prilagojenim programom Mirna.  Interesno dejavnost Prostovoljci vodi naša svetovalna delavka Helena Arzenšek Krajačič. Že pred obiskom smo pri urah interesne dejavnosti izdelali načrt, priskrbeli material in se pripravili na delavnice. Vse skupaj se je začelo ob 9.uri, ko so prišli naši obiskovalci. Pozdravili sta jih ravnateljica in svetovalna delavka, učenci iz 5. a so jim zapeli pesem za dobrodošlico. Nato smo se skupaj odpravili po Topličkovi učni poti. Imeli smo razne postanke in spoznali zeliščni vrt, učilnico na prostem, glasbeni kotiček, čutno pot, bivališča in zelenjavni vrt. Po ogledu okolice šole smo se vsi skupaj odpravili v učilnico, kjer smo izdelovali razne izdelke. Narejeni so bili iz papirja ter drevesnih listov, ki smo ji prostovoljci nabrali dva dni prej. Najprej je vsak od nas  naredil preprostega ježka. Zatem si je pa vsak izbral še enega ali dva izdelka, ki ju je želel ustvariti. Na voljo je bila metla, lev, puran, obraz ter še mnogo drugih zanimivih motivov. Jaz osebno sem se lotila purana. Mislim, da lahko govorim v imenu vseh, da smo naredili prečudovite izdelke, ter da bodo lepo krasili naše domove. Žal se je vse skupaj končalo že ob 12.uri, ko smo se prostovoljci morali odpraviti nazaj k pouku, obiskovalci pa so se odpravili na kosilo v šolsko jedilnico.Od tega druženja smo se naučili, da ni nikakršnega razloga, da bi se drugačnih bali. So enaki kot mi in mogoče celo močnejši na nekaterih področjih. Oni so kot odrasli, ampak z otroško dušo, kar nam je bilo tudi najbolj všeč. Že po petih minutah druženja smo spoznali, da so vsi pozitivni, razigrani ter polni življenja. Vsi smo se imeli čudovito ter se veselimo podobnih srečanj.

Lana Furtula 8.b