V četrtek, 14. 11. 2019, smo imeli učenci 9. razreda tehniški dan – steklarstvo. Izpred šole smo se odpravili že zelo zgodaj, ob pol sedmih, kajti čakala nas je dolga pot. Ko smo prišli v Rogaško Slatino, smo se razdelili v dve skupini in si vodeno ogledali steklarno.  Opazovali smo  postopek izdelave steklenih izdelkov. Bilo je zelo zanimivo, kajti nismo si predstavljali, kako zelo  dolgotrajna je izdelava enega samega keliha, posode, vaze…. Vse delo poteka ročno. Spoznali smo tudi obdelavo tega izdelka na različne načine (brušenje, graviranje, barvanje, peskanje…). V njihovi prodajalni smo videli čudovite unikatne izdelke, ki imajo zelo veliko vrednost. Z njimi so obdarovali pomembne osebnosti. Videli smo npr. prototip vaze, ki jo je naš predsednik podaril kraljici Elizabeti drugi.  Izdelujejo tudi pokale za dosežke v športu. Tina Maze je prejela zlati globus, ki so ga izdelali v tej steklarni. Po končanem ogledu smo se odpravili na Šolski center, kjer smo si najprej ogledali dijaški dom, nato pa smo sodelovali v optični in steklarski delavnici.  Izdelali pa smo svoj izdelek iz stekla in se preizkusili v pihanju stekla s steklarsko pipo. Za zaključek tehniškega dneva pa smo se posladkali s palačinkami, s katerimi so nas presenetile kuharice dijaškega doma. Dan dejavnosti mi je bil všeč, ker sem izvedela veliko novega.

Sara Bobnar, 9.b