V preteklem šolskem so tako starši kot tudi učenci izpostavili kvaliteto izvedbe sobotnih šol, ki smo jih pripravili kot razširjeno dejavnost dela z nadarjenimi učenci. Odločili smo se, da jih načrtujemo tudi v tem šolskem letu, udeležbo na njih pa ponudimo tudi vsem ostalim zainteresiranim učencem. V soboto, 16. 11. 2019, smo tako izvedli prve delavnice z naslovom KreARTivnost. Delavnice smo izvajali učitelji naše šole, ponudili pa smo različne vsebine učnega načrta, ki smo jih obravnavali s pomočjo metod umetnosti, kar je eden od ciljev projekta Erasmus+ “Bodimo kreativni in se učimo z umetnostjo”.Na podjetniški delavnici so učenci razmišljali, katere so vsebine, ki kvalitetno predstavijo šolo in kako javnosti predstavljamo informacije dogodkov. Nastala sta predstavitvena filma o šoli in poročilo o delavnicah sobotne šole. V telovadnici smo pripravili stensko poslikavo, prenovili in označili smo žrdi ter pričeli z izdelovanjem vadbenih kartic. Vodni sistem v hiši smo raziskovali z igro improvizacije, podprte z gibom in zvokom. Poskuse v kemiji in sužnjelastniški sistem smo obravnavali s pomočjo gledališča. Obnovili smo didaktične kocke drevesnih vrst, ki so del gozdne učne točke Topličkove učne poti in dopolnili učno škatlo. Reproducirali smo likovna dela znanih abstraktnih umetnikov partnerskih držav projekta ter izdelali animacije reprodukcije. Nekatere izdelke in predstavitve bomo predstavili na šolski prednovoletni prireditvi, ki jo za vse pripravljamo v  decembru v KKC-ju Dolenjske Toplice. Učenje s praktično izkušnjo in izdelavo materiala je tisto, ki učinkuje na lažje in boljše razumevanje učnih vsebin in kar je po našem mnenju tudi zelo pomembno, razvija spoštljiv odnos do učnih pripomočkov v šoli in njeni okolici.Ob koncu delavnic smo se zbrali v telovadnici in drug drugemu prikazali rezultate dela. Odzivi učencev in učiteljev so bili pozitivni. Sproščeno vzdušje in nasmeh na obrazih je bil dokaz, da smo v tem dnevu uživali.

mag. Urška Bučar, prof., vodja dela z nadarjenimi in projekta Erasmus+