Ali ste vedeli, da so drevesa pljuča našega planeta? Da 1 tona starega papirja ohrani približno 16 odraslih dreves v naravi? In da 1 drevo očisti približno 25 kilogramov onesnaženega zraka v enem letu? Zato je pomembno, da nadaljujemo z zbiranjem starega papirja in tako prispevamo k ohranjanju našega planeta in naših prelepih gozdov. V mesecu aprilu je na naši šoli potekala spomladanska zbiralna akcija starega papirja. Uvedli smo novost, in sicer ločeno zbiranje papirja in kartona. Marljivi devetošolci in osmošolci so prevzemali kupe starega papirja in ga zlagali v zabojnik. Večji zabojnik smo napolnili s papirjem, manjšega pa s kartonom. Po končanem seštevku smo lahko ugotovili, da smo zbrali 11.184 kg starega papirja in 690 kg kartona. Hvala vsem za vaš prispevek. Se vidimo tudi v naslednjem šolskem letu, ko vas bosta na šolskem parkirišču čakala dva zabojnika, saj bomo nadaljevali z ločenim zbiranjem papirja in kartona. Prosimo vas, da zbran star papir z vrvico zvežete v pakete.

Mentorja šolske skupnosti: Katja Bučar, prof., Gašper Štih, prof.