Skoči na glavno vsebino

Ideja o hodijih sega že v leto 2019. Takrat so se namreč učenke OŠ Dolenjske Toplice udeležile državnega ekipnega prvenstva v atletiki, kjer so dosegle odlično 2. mesto. Na državnem tekmovanju so opazile, da kar nekaj tekmovalk nosi hodije, ki predstavljajo njihovo šolo. Porodila se jim je ideja, da bi jih imeli tudi na naši šoli. Svojo idejo so predstavile ravnateljici šole, ki je idejo z navdušenjem podprla. Učenci in učitelji smo tako začeli z nabiranjem sredstev za nakup. Sredstva smo zbirali s pomočjo različnih prireditev, projektov, razpisov in zbiralno akcijo starega papirja. Zaradi aktualnih razmer povezanih koronavirusom SARS-Cov-2, v lanskem šolskem letu ideje nismo mogli realizirati.Letos pa nam je uspelo idejo pripeljati do končnega cilja. Z zbranimi sredstvi smo za vse učence od 2. do 9. razreda nakupili hodije. Hodiji so sive barve in imajo barvni logotip naše šole na sprednji ter napis na zadnji stran. Učenci so nad njimi navdušeni ter jih z veseljem in ponosom nosijo.Pozabili nismo niti na naše prvošolce, ki bodo hodije prejeli jeseni, ko bodo prestopili prag 2. razreda, saj želimo tradicijo, da bi vsaka generacija drugošolcev prejela svoje hodieje, nadaljevati tudi v prihodnjih letih.

 

Mentorja šolske skupnosti

Katja Bučar, prof., in Gašper Štih, prof.

 

Dostopnost