Ob sedmih smo krenili izpred šole proti Ptuju. Pot je bila zelo dolga. Kar nekaj nas je zaspalo na avtobusu. Ustavili smo se na Trojanah in pomalicali. Ko smo zagledali Ptuj, smo vedeli, da smo že blizu. Dom Štrk je stal sam s

redi velikanske ravnine. Učitelji doma so nas že čakali in so nas lepo sprejeli. Razkazali so nam dom in povedali pravila. Uredili smo svoje postelje. To ni bilo tako enostavno, vendar smo pomagali drug drugemu. Po kosilu smo se odpeljali na bazen. V otroškem bazenu smo telovadili in se igrali različne igre, potem pa so nas učitelji razdelili v skupine. Vsaka skupina je bila na svojem delu bazena. Ko smo zaključili s plavanjem, smo bili že kar utrujeni in z veseljem smo pričakali večerjo. Po večerji smo izpolnili dnevnik za prvi dan in odšli na nočni pohod. Veliki voz nam je kazal pravo smer. Ker je bil dan poln doživetij, smo bili veseli, da je prišel čas za posteljo. Poslušali smo še pravljico za lahko noč, ki nas je odpeljala v deželo sanj.

Tretješolci z učitelji