V tednu Rdečega križa smo z različnimi dejavnostmi in vsebinami širili poslanstvo humanitarne  organizacije RK. Prvošolce smo obiskale članice krožka RK, ucenči so se razveselili lutke Križem kapice in prisluhnili njeni zgodbi , o delovanju, poslanstvu organizancije RK. Izvedeli so kaksno moč ima znak organizacije, kaj vse je dobro dejanje, kdo je prostovoljec. Učenke krožka Zoja M.,  Zoja F. in  Dora, so  zanimivo, nazorno predstavile in širile poslanstvo RK. Prvošolcki so se seznanili s  Košarico RK. Izvedeli so kaj  zbiramo, komu bodo darovali. Preizkusili so se v prvi pomoči, ko so ranjenemu zajčku-lutki oskrbeli ranjeno tačko in mu na trak narisali znak RK. Kork DT in OZ RKS NM sta pripravila darila za prvošolce. V šoli in vrtcu Gumbek smo izpeljali Košarico RK. Košarica je bila zelo polna prehranskih izdelkov in higienskih artiklov. Predali smo jo KORK-u DT, ki bo pripravil pakete za občane naše občine, ki pomoč potrebujejo. Pri finančnem vrednotenju košarice nam je pomagala Trgovina Sonček. Hvala vsem, ki ste darovali, prisluhnili ideji in širili poslanstvo organizacije RK. Dokazali smo, da letošnji slogan  ob tednu RK  “SKUPAJ SMO NEUSTAVLJIVI” za nas, naše okolje še kako drži.

Jožica Erjavec, mentorica krožka RK OS DT