Že konec lanskega šolskega leta smo se učenci OŠ Dolenjske Toplice prijavili na TV Slovenija poleg Malih sivih celic tudi z igro Hitri lončki. Hitre lončke, štoparico in podlago za igranje smo dobili brezplačno na TV Slovenija že prejšnje šolsko leto, tako da smo lahko malo vadili že pred koncem lanskega šolskega leta. Vaje pa so potekale tudi prvi teden pouka novega šolskega leta. Na TV Slovenija smo morali poslati posnetek do 9. septembra 2022. Naš čas na posnetku je bil 22, 31 sekund. Ta posnetek in čas bodo primerjali z vsemi sodelujočimi ekipami z vseh prijavljenih šol Slovenije in glede na čas določili ekipe in šole, ki se bodo uvrstile na snemanje na TV Slovenija. Ekipo smo sestavljali naslednji sedmošolci: Erazem Kavčič, Ožbej Fink in Lan Žagar.  Za snemanje na TV Slovenija je bil potreben čas 18,00 sekund, kar pa nam žal ni uspelo, saj je bil naš čas 21 sekund.

Tudi za Male sive celice smo se pripravljali že lansko šolsko leto. V šoli imamo dve ekipi, ki ju sestavljajo po en učenec iz 9. razreda, en iz osmega in en iz sedmega razreda. Prvo Ekipo sestavljajo: Lana Zamida 9. a, Noel Jug, 8. b in Luka Volf, 7. b, drugo ekipo pa: Manca Kavčič, 9. b, Rosa Brinovar, 8. a in Jan Makovec, 7. a. Tekmovanje je kar zahtevno, saj obsege učne predmete osnovne šole, zahteva pa tudi veliko splošno razgledanost učencev. Šolsko tekmovanje je bilo v torek, 13. septembra 2022. Zaradi povečanega števila covid okužb je potekalo na daljavo iz računalniške učilnice. Trije učenci smo rešili en test, nato so zaprli dostop do nalog in nas o rezultatih povratno obvestili naslednji dan. Izmed 32-ih šol Jugovzhodne regije  je na ustni del tekmovanja uspelo priti naslednjim šolam:OŠ Grm Novo mesto, OŠ Franceta Prešerna Ribnica, OŠ Mirana Jarca Črnomelj, OŠ Otočec, OŠ Šmarjeta, OŠ Belokranjskega odreda Semič, OŠ Maksa Pleteršnika Pišece in OŠ Brusnice.

Marija Andrejčič