v petek, 7. 10. 2022, se je pred vrtcem in šolo ustavil bibliobus. Otroci so že od daleč opazili zanimiv velik avtobus. Po poslikavi njegove zunanjosti so hitro ugotovili, kaj se skriva v njem. Odpravili smo se bližje, kjer sta nas pričakala voznik in knjižničarka iz krajevne knjižnice, ki nas je povabila v bibliobus. Otroci so z zanimanjem ogledovali bogato založene police bibliobusa ter se posedli in prisluhnili knjižničarki Zvonki. V družbi medvedka jim je prebrala pravljico Majhna miška z velikim srcem. Otroci so pozorno prisluhnili zgodbi o mali miški Mili, o njenem pogumu in prijateljstvu z medvedom. Za konec smo s skupnimi močmi rešili nekaj vprašanj iz kviza o pravljicah. Druženje s knjižničarko Zvonko je bilo prijetno in je kar prehitro minilo. Bibliobus so si ogledale vse starejše skupine vrtca.

Irena Andrić, vzgojiteljica