@TOMtelefon®  je edini splošni telefon za otroke in mladostnike v Sloveniji. Ob mednarodnem dnevu otroških telefonov so začeli z akcijo »Tom potuje, otroke obiskuje«. Namen akcije je, da otroci in mladostniki spoznajo TOM telefon® in njegovo delovanje. V sklopu akcije po slovenskih šolah potuje nahrbtnik, ki ga vsaka šola gosti en teden.  Na naši šoli smo nahrbtnik gostili v času od 11. do 17. oktobra. Učenci od 3 do 9. razreda so v tem času spoznali, da lahko kadarkoli po telefonu, e-pošti ali spletni klepetalnici navežejo stik s svetovalci in jih kontaktirajo zaradi katerega koli vprašanja ali težave. Nekatera svoja vprašanja, težave, skrbi in strahove so že lahko zapisali in jih poslali na sedež TOM telefona. V spominsko knjigo je vsak razred zapisal nekaj misli o sloganu »Odgovor je pogovor« in o pomenu takšnega anonimnega in brezplačnega telefona za otroke. Učenci so svoje zapise obogatili tudi s simpatičnimi ilustracijami.

Zapisala: Tina Hrastar, prof.