8. februarja praznujemo slovenski državni in kulturni praznik, Prešernov dan. V šoli smo 7. 2. 2024 v čast Francetu Prešernu prvo šolsko uro pripravili prireditev, ki se je začela s slovensko himno Zdravljico. Po himni so nam devetošolci Zdravljico še recitirali. Na prireditvi sta nastopila tudi učenca z dramsko recitacijo Prešernove pesmi Železna cesta. Nadaljevali smo z igro, v kateri sem igral Franceta Prešerna. Med igro se je zvrstilo še nekaj točk. Dekleta so zapela pesem Za Slovenijo živim, učenke prvih razredov pa so nam zaupale, kaj je za njih kultura. Mladinski pevski zbor nam je zapel uglasbeno Prešernovo pesem O Vrba. Vse zbrane je nagovorila tudi ravnateljica Andreja Koščak ter direktorica občinske uprave Nataša Šterk. Pred zaključkom prireditve je sledila še modernizirana verzija Povodnega moža, saj so učenci pesem spremenili v rap. Menim, da je bila prireditev uspešno izvedena. V vlogi Prešerna sem užival.

Tin Marc Klobučar, 8. b