Pustni torek smo na šoli preživeli malo drugače. Tretjo šolsko uro smo se vsi učenci od 4. do 9. razreda zbrali v telovadnici, kjer smo tekmovali v štafetnih igrah. Iz vsakega razreda so sodelovali 4 učenci. Pogoj za sodelovanje je bila pustna maska. Prva igra je potekala tako, da so se vsi sodelujoči učenci postavili v pare, nato pa je eden izmed njiju vlekel vrv, drugi pa sedel oz. stal na neke vrste preprogi. Zmagala je tista ekipa, ki je prva prepeljala vse sodelujoče na cilj. Druga igra pa je bila nekoliko drugačna. Vsak član ekipe je moral preteči poligon, ki sta ga postavila učitelja športa. Ekipa, ki je bila na poligonu najhitrejša, je zmagala. Zmagovalni ekipi sta bili dve. Za nagrado sta prejeli kupon za sladko presenečenje. S kuponom sta v kuhinji dobili miške. Med tekmovanjem v štafetnih igrah pa je naokoli hodila še štiri članska komisija, ki je iskala najboljšo masko. Komisija je izbirala glede na izvirnost in uporabo domačega oz. odpadnega materiala. Za najboljšo pustno masko sta bili izbrani dve skupinski maski ter dve posamezni maski. Tudi ti zmagovalci s za nagrado prejeli kupon za sladko presenečenje.

Ilona Čih Zupančič, 7. a