V soboto, 3. 2. 2024,  smo imeli nadarjeni učenci od 5. do 9. razreda sobotno šolo. Z delom smo pričeli ob 9. uri, končali pa ob 12. uri. V tednu pred sobotno šolo smo si sami izbrali skupino oz. delavnico, v kateri smo sodelovali. Izbirali smo naslednje delavnice:

-Peci, poišči, pobegni Prešernu,

-Kaj imajo skupnega učbeniki in dobra glasba?

-Vulkani in lava,

-Slikanje v stilu,

-Naredimo sobo pobega.

Ob 9. uri smo se zbrali v telovadnici in počakali učitelje, ki so nas razdelili po skupinah. Vsaka skupina je ustvarjala v enem razredu. Delali smo pridno, tiho in precej hitro. Ob 10.30 smo v knjižnici imeli malico. Po malici smo odšli nazaj po skupinah in nadaljevali z delom. Ko smo končali, smo se spet zbrali v knjižnici, kjer smo drug drugemu pokazali in povedali, kaj smo delali. V skupini Peci, poišči, pobegni Prešernu so ustvarjali na temo Prešerna in nam za konec postregli s figami v čokoladni oblekici. V delavnici Kaj imajo skupnega učbeniki in dobra glasba? so naredili pesem za veščino meseca »kulturno prehranjevanje«. V delavnici  Vulkani in lava so naredili vulkan, ki je bruhal lavo in izdelali lava lučko. Skupina Slikanje v stilu je slikala po stilu štirih slikarjev in ustvarila še sliko v svojem stilu.  V delavnici Naredimo sobo pobega so ustvarili sobo pobega z različnimi nalogami, ki pa jih niso razkrili in so ostale še skrivnost.  Imeli smo se lepo, saj smo se zabavali, naučili nekaj novega ter se družili.

Ajda Zupančič in Julija Štih, 5. b