Tretji dan zimske šole v naravi

Zbudili smo se v megleno in deževno jutro. Hitro smo pojedli zajtrk, se oblekli za smučanje in odšli na avtobus, ki nas je odpeljal do gondole. Na Voglu sta nas pričakala megla in sneg. Kljub temu smo smučali in izpopolnjevali svoje smučarsko znanje. Danes smo se vsi peljali s sedežnico. Kmalu je bila ura pol enih in z gondolo smo se spustili v dolino. Avtobus nas je odpeljal v dom. Bili smo mokri in prijetno utrujeni. Preoblekli smo se v suha oblačila in se malo odpočili pred kosilom. Ob 15. uri smo začeli popoldanske aktivnosti. Današnja tema je bila Triglavski narodni park. Ker je še kar deževalo, smo v domu dobili pelerine in peš smo odšli vse do Ukanca. Med potjo je učiteljica Marija pripovedovala o rastlinah in živalih v tem varovanem območju. Del poti smo prehodili ob obali jezera. Gladina jezera je bila popolnoma mirna, le račke so priplavale do nas. Iz reke Savice smo poskusili vodo, ki je bila zelo mrzla, ampak dobra. Po skoraj triurnem sprehodu smo se vrnili v dom, kjer smo poskusili domači bohinjski jogurt. Po večerji pa so bile na vrsti družabne igre, kjer smo se igrali z učenci druge šole, ki je ravno tako bila v domu. Najprej smo se le malo sramežljivo gledali, potem pa smo uživali v igricah Atomčki, Ali imaš rad soseda na svoji strani in še druge. Zelo smo se zabavali in smejali. Ob deveti uri je bil čas za tuširanje, umivanje zob in pripravo za spanje. Upamo, da nas jutri čaka lepše vreme.

Petošolci